Bezpieczeństwo szyi w praktyce pozycji odwróconych.

Sobota, 18 kwietnia 2020 o 10:30 – 14:00

Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie z nieocenionym Mateuszem Stańczakiem 😊

Pozycje odwrócone to jedna z kluczowych i najbardziej dobroczynnych grup asan. Aby tak było, musimy jednak zadbać o dobrze zbudowaną podstawę opartą na silnej i mądrze pracującej obręczy barkowej. Dzięki temu w staniu na głowie będziemy w stanie w znacznym stopniu odciążyć delikatny odcinek szyjny i precyzyjnie kontrolować symetrię oraz osiowość ustawienia głowy. Jest to naprawdę bardzo ważne a przy tym możliwe do opanowania za sprawą świadomej pracy w znacznie prostszych i stosunkowo łatwo dostępnych asanach.

Technika – Metodyka – Systematyka

Siła i sprawność obręczy barkowej w pozycjach odwróconych jest trochę jak bezpieczny samochód – powinien posiadać zapas mocy do wyprzedzania, mimo że nie zamierzamy stale jeździć bardzo szybko.
Nie inaczej jest w staniu na barkach oraz pługu. Tutaj odcinek szyjny poddany jest dużemu obciążeniu w pełnym zgięciu. Jest to najbardziej urazowe ustawienie szyi z punktu widzenia mechaniki krążków międzykręgowych. Elastyczne ramiona i właściwe podparcie są w stanie znacznie zmniejszyć obciążenie kręgosłupa.
Daje nam to obraz dobrej, zrównoważonej praktyki, w której sprawność ciała, jego siła, elastyczność, świadomość i mądrość, pozwalają na delektowanie się stanem umysłu płynącym z przebywania w asanach, zamiast walczyć o przetrwanie i ryzykować w imię pragnienia wykonania asan uznawanych za tak ważne.

👉Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Omówimy anatomię, mechanikę, przyjrzymy się różnym przypadkom i przećwiczymy wszystko aby doświadczyć pracy we własnym ciele, mieć plan i kierunek dalszego rozwoju.👈

Prowadzący: Mateusz Stańczak – fizjoterapeuta i nauczyciel jogi. Od 2003r. prowadzi własną szkołę w Poznaniu. Styl nauczania oparty jest wyjściowo na metodzie Iyengara, której rozwiązania są łączone z podejściem fizjoterapeutycznym i pracą ukierunkowaną na fizjologiczną metodykę pracy w asanach.😊

Koszt uczestnictwa w warsztacie to 160,00.
Na warsztat obowiązują zapisy oraz wpłata zaliczki, która jest gwarancją miejsca. Zapisy pod nr tel. 501 449 554 ( Asia) , na profilu yogaacademyszczecin lub bezpośrednio w Yoga Academy .

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 🙏


Pokaż na fb

Kategoria: Aktualności