Warsztat jogi terapeutycznej

Sobota, 24 października 2020 o 11:00 – 14:00
 
Serdecznie zapraszamy na kolejny warsztat z Mateusz Stańczak !!!
Pomimo skomplikowanej nazwy, jest to bardzo ważna porcja wiedzy dla każdego! Bóle bioder, pachwin, kolan i lędźwi mają bardzo często ten właśnie wspólny mianownik.
 
To kluczowa porcja wiedzy dla biegaczy, osób ćwiczących jogę, a praktycznie dla każdej osoby zainteresowanej poprawą funkcjonowania swoich bioder i całej postawy. Zaproponowane tu ćwiczenia są trochę jak szczoteczka do zębów – akcesorium potrzebne przez całe życie.
Zaburzenie ślizgu przedniego w stawie biodrowym wydaje się być najczęściej występującym rodzajem dysbalansu mięsniowo-powięziowego. Można go zaobserwować u przeważającej większości osób i jest on kluczowym elementem diagnozy i terapii w przypadku bólu w pachwinie, bólu kolan oraz bólu lędźwiowego. Najczęściej jest powiązane z odchylonym do tyły typem postawy jednak miewa i inne konfiguracje.
 
Warsztat rozpocznie się od wprowadzenia teoretycznego z omówieniem dysbalansu, sytuacji problemowych (rodzaj pracy, aktywność fizyczna, nieprawidłowe wzorce ruchowe) oraz przedstawieniem strategii postępowania. W ramach rozszerzenia repertuaru ćwiczeń zaproponowane i wspólnie przepracowane zostaną ćwiczenia fizjoterapeutyczne połączone w sekwencję asan.

Każdy uczestnik otrzyma materiały z opisem dysbalansu oraz rozpisanymi ćwiczeniami i etapami pracy.
👉Wszyscy zainteresowani mile widziani, niezależnie od poziomu zainteresowania i doświadczenia w praktyce jogi.👈
 
Prowadzący: Mateusz Stańczak – fizjoterapeuta i nauczyciel jogi. Od 2003r. prowadzi własną szkołę w Poznaniu. Styl nauczania oparty jest wyjściowo na metodzie Iyengara, której rozwiązania są łączone z podejściem fizjoterapeutycznym i pracą ukierunkowaną na fizjologiczną metodykę pracy w asanach.
 
Koszt uczestnictwa w warsztacie to 160,00.
Na warsztat obowiązują zapisy oraz wpłata zaliczki, która jest gwarancją miejsca. Zapisy pod nr tel. 501 449 554 ( Asia) , na profilu yogaacademyszczecin lub bezpośrednio w Yoga Academy .
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY 🙏

Kategoria: Aktualności